Wolna Strefa

Info

 

Witajcie! na stronie Młodzieżowego Klubu Osiedlowego „Wolna Strefa” przy ul. Jana Nowaka Jeziorańskiego  53

Placówka rozpoczęła swoją działalność już kawał czasu temu, bo dnia 05.11.2005 roku na ulicy Jana Nowaka Jeziorańskiego 75/3

Od pierwszych dni widoczna była skala potrzeby istnienia tego typu placówki, co jest podyktowane dużym skupiskiem ludności na przyległych osiedlach: „Słoneczne Wzgórze”, „Świętokrzyskie”, „Na Stoku” i „Wichrowe Wzgórze”. Nie znaczy to jednak że, może tu przychodzić młodzież jedynie z tego rejonu. Nasze szerokie spectrum oferowanych zajęć, w naturalny sposób przyciąga młodzież z innych części Kielc, jak również z poza miasta. 

Oferta w pierwszych miesiącach była jeszcze skromna, ale sukcesywnie się rozwijała. Królował sport i zajęcia artystyczne i tak jest do dziś.  "Szlagierem" w ofercie zajęciowej w owym czasie, okazała  się sekcja taneczna, a ściślej -Breakdance. A jeśli break to i dobra muzyka,  ta odtwarzana -jak i grana osobiście -bo wiedzieć trzeba, że w naszym klubie regularnie grało kilka zespołów  muzycznych:  „Black Mary Rose”,  „My i Wy” , "Od Nowa". Posiadamy też „dj-ski” sprzęt do „drapania” płyt czyli do scretching’u, który w owym czasie był u nas bardzo popularny. Dobra muzyka, i to ta w całym tego słowa znaczeniu jest właściwie wizytówką klubu. Pobrzmiewają klimaty: Rock, funky, smooth jazz, r'n'b, soul, również hip-hop, ale generalnie to nagrania retro. 

W klubie od początku pracowali pasjonaci pracy z młodzieżą. Przez cały okres było ich naprawdę wielu. Na kadrę składają się: Wychowawcy, psycholodzy, profilaktycy, instruktorzy i wolontariusze, którzy do niedawna byli jeszcze klubowiczami a dziś pomagają w prowadzeniu Wolnej Strefy. Każda z osób które dotychczas tu pracowały, na swój sposób "zaraziła" część naszych klubowiczów swoimi pasjami, które  kiełkowały w kierunku sekcji zainteresowań.

Nasz klub jest duży i nie może mieć miejsca sytuacja, że dla kogoś braknie miejsca. Z uwagi na znaczne zainteresowanie sportami, nasi klubowicze regularnie korzystają z obiektów sportowych: hali, stoków narciarskich, boisk, pływalni, lodowisk, siłowni, itp.

Kadra Wolnej Strefy "WS JNJ", bo takiego skrótu najczęściej używamy, jest pomysłodawcą, organizatorem i realizatorem popularnej w całym województwie „Ligi Wolnych Stref since 2008", która już kolejny sezon skupia młodzież ze wszystkich innych klubów z naszej sieci, ale i również ze szkół, Hufca OHP oraz innych świetlic środowiskowych, co tylko potwierdza uniwersalność takich działań. Od kilku lat LWS współpracuje z takimi instytucjami jak: Korona Kielce, Gazeta Wyborcza, Radio eM a w sezonie 2011 twarzą naszych rozgrywek był były nie kto inny jak reprezentant Polski, legenda Korony Kielce- Pan Grzegorz Piechna.

Ponadto, w WS JNJ mieści się siedziba Redakcji internetowej stacji radio.wolnatrefa.pl a sama placówka ma świetna bazę multimedialną i muzyczną

Sama siedziba Wolnej Strefy, poddana została latem 2011 roku  remontowi, polegającemu na wymianie okien oraz wykonaniu nowej elewacji i obecnie należy do najładniejszych budynków na całym osiedlu. Na przełomie roku 2011/2012 odświeżeniu uległo wnętrze klubu, co znacznie poprawiło estetykę i codziennie wprawia w dobry humor wszystkie osoby, które się u nas pojawiają.

Wszystkie zajęcia w Wolnej Strefie są bezpłatne, co w naturalny sposób czyni  klub przystępnym dla zainteresowanej młodzieży oraz dzieci.

Największym jednak atutem naszego klubu jest wspaniała społeczność i również kadra, czyli ludzie dla których praca z młodzieżą jest "racją stanu" i którym nigdy nie brakuje pomysłów na pożyteczne zorganizowanie czasu naszej młodzieży. Aby się o tym przekonać wystarczy do nas przyjść, więc serdecznie zapraszamy.

Będziemy nieskromni i dodamy, że Wolna Strefa na ul. Jeziorańskiego 75/3, jest bodaj najważniejszym miejscem na osiedlu Świętokrzyskim

ZAPRASZAMY !!!